Младите хемичари од ООУ „Гоце Делчев“ Прилеп со одлични резултати на Државниот натпревар по хемија

Успешна завршница на Државниот натпревар по хемија на младите хемичари од ООУ „Гоце Делчев“ Прилеп.

Натпреварот се одржа во Институтот за хемија при ПМФ, а учениците предводени од наставник-ментор м-р Кети Иваноска освоија:

две први награди:
🥇Матеа Танева од VIII одделение и
🥇Софија Димитриеска од IX одделение,
две втори награди:
🥈Емили Иваноска и
🥈Теодора Крстеска од IX одделение,
две трети награди:
🥉Теодора Ѓорѓиеска од VIII одделение и
🥉Михаил Ѓорѓиески од IX одделение

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи