Се пензионираше легендата на македонскиот мал фудбал Пеце Ветаџока – поранешните репрезентативци со изненадување за него


Денес по повод пензионирањето на легендата на македонскиот мал фудбал и прв селектор на футсал репрезентацијата на Македонија, Пеце Ветаџока, неговите поранешни репрезентативци му приредија изненадување во спортската сала Ристе Ристески Ричко. Покрај ревијалниот дел, беше организиран и заеднички ручек каде сите заедно се потсетија на времето поминато заедно. Овој настан беше организиран од страна на неговиот син Стефан Ветаџокоски. Нека му е среќна и долговечна пензијата!

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи