Боксерите од БК „АС“ – Прилеп со 2 медали на интернационалниот турнир “Арена Куп” Скопје 2023

На интернационалниот турнир “Арена Куп” Скопје 2023 што се одржа вчера на 28 мај во Арена Борис Трајковски во организација на БК Чаир и НБФ, боксерите од БК „АС“ – Прилеп освоија златен и сребрен медал.

Матеј Чатлески го освои златниот медал, а воедно и пехарот за најдобар борбен пар.

Марко Петрески пак, го освои сребрениот медал.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи