ВИДЕО – Поплавена улицата „Целе Павлоски Џгуре“ во Прилеп


Поради поројниот дожд целосно се поплави и улицата „Целе Павлоски Џгуре“ во Прилеп. Жителите во Прилеп велат дека овие поплави се случуваат веќе 20-тина години секогаш кога ќе има посилен дожд во градот. Бараат од надлежните итно решавање на проблемот, затоа што трпат штети на својот имот. Често пати водата навлегува во нивните домови и им ги поплавува подрумите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи