ВИДЕО – Се излеа Дабничка река, поплавени и дел од куќите покрај реката


Од поројниот дожд кој го погоди Прилеп се излеа Дабничка река. Според жителите на населбата Тризла поплавени биле и дел од куќите покрај реката.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи