Trash Fashion – модна ревија со креациите од рециклирачки материјали во СОУ „Ѓорче Петров“


Во СОУ „Ѓорче Петров“ – Прилеп се одржа традицоналната модна ревија Trash Fashion. Креациите беа изработени од рециклирачки отпад како картон, најлон кеси, алуминиумски фолии, стари цд-дискови и сл. На модната ревија имаше повеќе групи ученици кои што продефилираа низ просторот во училиштето каде што се одржуваше самиот настан. На настанот присутна беше и директорката на училиштето, Жанета Видевска како и повеќе професори, ученици и останати вработени во училиштето.

 

Модната ревија беше поддржана од: – Витаминка ДООЕЛ-Прилеп, Слаткарница Дизниленд Трејд, Пица Бар Ла Страда како и од Конфекција Тритекс. На настанот беа доделени и три награди од страна на жири комисијата во состав на: професор Лора Трајкоска-Николоски, професор Ангела Кочоска и професор Сашо Кочоски.

 

Настанот беше организиран од училиштето како и од професорката по ликовна уметност Марта Макеска-Кузмановиќ и професорките по стручни предмети во текстилната струка, Наташа Мирческа, Здрава Најдоска, Стојне Христоска.

Водител на настанот беше Христијан Ангелески. Повеќе за атмосферата од оваа ревија погледнете од фотографиите во продолжение.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи