Дали поради немање на ивичнаци на банкината водата може да го раскопа патот на Плетвар?


До нашата редакција граѓани испратија фотографии на кои се гледа дека на дел од патот на Плетвар, поради немање на ивичнаци на банкината или одредени сливници на водата, дошло до лизгање на земјиштето, после поројниот дожд кој пред неколку денови го зафати овој регион. Граѓаните се плашат дека доколку се случи уште вакво големо невреме водата би можело да навлезе под самиот асфалт на патот и да го руинира коловозот кој беше рехабилитиран пред неколку месеци.

На фотографиите може да се спореди како изгледа патот со и без вакви ивичнаци.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи