Опожарена „фолксваген џета“ во Прилеп

На 08.06.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека на   ул„Браќа Миладиновци“ во Прилеп било опожарено патничко возило патничко возило „фолксваген џета“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на И. Д.(30) од Прилеп.

Пожарот билз изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи