ВИДЕО – Дел од борбите и наградувањата од третиот ден на Балканското првенство во џудо за кадети и кадетки Крушево 2023


Во екипна конкуренција на Балканското првенство во џудо за кадети и кадетки кое се одржа во Крушево златото го  освои репрезентацијата на БиХ, со сребро се закитија репрезентативците на Романија, а бронзата им припадна на Турција и Грција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи