Вебинар Пристап за социјални инвестиции за земјите од Западен Балкан

Денес, во организација на Европскиот центар за политика и истражување на социјалната заштита

Се одржа вебинарот “Пристап за социјални инвестиции за земјите од Западен Балкан”. Претставници од институции и организации меѓу кои ЛАГ АГРО ЛИДЕР и Мрежата на ЛАГови имаа можност да се запознаат повеќе со пристапот за социјални инвестиции и неговиот придонес за „инклузивен и одржлив раст“.

Претставниците од Европскиот центар за политика и истражување на социјалната заштита ги споделија нивните согледувања врз основа на направените истражувања презентирајќи ја улогата што може да ја има пристапот за социјални инвестиции во политиките за социјална заштита.

Вебинарот е организиран со поддршка на Сојузното Австриско Министерство за социјални политки, здравство, нега и заштита на потрошувачи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи