12 медали за ЏК Сеишин на Меѓународниот турнир „Струга Опен“


На ден 24.06.2023 во Струга се одржа Меѓународен Турнир во Џудо „Струга Опен“ – 2023 . На овој Турнир ЏК Сеишин-Прилеп зеде учество со вкупно 17 натпреварувачи, а освоени се вкупно 12 медали ( 2 златни, 3 сребрени и 7 бронзени).

Резултати поединечно:

Јуниори-ки:

 1. Теа Настоска 1 во место
 1. Кристина Мантароска 2 ро место
 1. Теона Настоска 3 то место
 1. Мартина Јанкоска 3-то место
 1. Никола Магдески 3-то место

Пионери-ки:

 1. Тамара Илиоска 2-ро место
 1. Теодора Илиоска 3-то место
 1. Немања Џагадуроски 2-ро место

 

Деца:

 1. Матеја Николоска 3-то место
 1. Владан Стрезовски 3-то место
 1. Марио Конески 3-то место

Конкуренција- лица со попреченост:

 1. Христијан Стојковски -Кико 1 во место.

 

 

 

 

 

Одлични борби прикажаа и Јован Стојановски, Михаил Димоски, Михаил Стојановски, Благојче Мантароски и Арсениј Димески кои не успеаја да изборат место на пиедесталот!!! Екипата ја предводеа тренерите Дејан Мицкоски и Киро Здравески!!! Дел од членовите на клубот остануваат во Струга на тридневниот меѓународен џудо камп “Струга-2023”.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи