Прилепчанец физички бил нападнат во Гостивар

Дваесет и четиригодишниот Е.К. од Прилеп вчера (27 јуни) во 20 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека педесетина минути пред тоа на улица „Беличица“ во Гостивар физички бил нападнат од Е.И.(22) од гостиварска Долна Бањица.

Пријавениот е обезбеден и изготвен му е соодветен поднесок по Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи