ВИДЕО – По 7-ми пат „When in Krusevo“ – најдобриот аутдор фестивал кај нас, со најголем броj содржини и одлична забава


Во Крушево викендов по 7-ми пат се одржува аутдор фестивалот „When in Krusevo“. Планинарење, велосипедизам, кајак, јавање на коњи, зип лајн, адреналински парк, возење на троколки, трка низ крушевските улици, многу, многу адреналин, како и одлични концерти и забава на ски терените на Станиќ. „When in Krusevo“ несомнено уште еднаш докажа дека е најдобриот аутдор фестивал кај нас со најголем број содржини.

За тоа како изгледаше атмосферата во Крушево вчера и денес погледнете од видеото. А доколку сакате да бидете дел од оваа прекрасна атмосфера, утре, недела, бидете дел од Фестивалот и посетете го Крушево.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи