Комфи Ангел нов генерален спонзор на Р.К. Прилеп


После низа преговори, управата на Р.К. Прилеп, со големо задоволство ве известува дека од наредната сезона клубот ќе биде засилен со нов генерален спонзор, а тоа е компанијата Комфи Ангел.

„Се надеваме дека после успешниот пласман на клубот во Суперлигата, со здружени сили и нови предизвици, оваа сезона ќе имаме уште поголеми резултати“, велат од РК Прилеп.

После низа преговори, управата на Р.К Прилеп, со големо задоволство ве известува дека од наредната сезона клубот ќе биде…

Posted by Рк Прилеп 2010 on Понеделник, 03 јули 2023

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи