ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ со грижа за учениците и по завршувањето на наставната година


ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ и директорот Влатко Кузманоски покажуваат дека се грижат за децата и учениците и по завршувањето на училишната година. По неколкуте градежни зафати, деновиве комплетно беа измиени и исчистени од прашината спортските терени во дворот на училиштето, кој се користи од страна на младите секој ден за играње на на различни спортови. Секојдневно дворот, особено во попладневните часови, е посетен од 100-тина деца кои тука спортуваат и играт. Училишниот двор на ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ е еден од најискористуваните школски дворови за спортски актвности.

Училишните дворови се местата каде што се градат спортски навики, вистински другарства и младешки спомени во текот, но и по завршувањето на учебната година. Да им овозможиме место на нашите деца на кое што ќе градат и ќе се изградат во квалитетни млади луѓе“, изјави директорот Влатко Кузманоски.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи