Црна хроника во Прилеп

Денес во ОВР Прилеп 35-годишна прилепчанка пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг. 

На 04.07.2023 полициски службеници од ОВР Прилеп  на ул„ Дабничка“ ги лишиле од слобода М.С.(24) и Е.Ј.(18)од Прилеп.При извршен  преглед над истите пронајдена е марихуана.

На 04.07.2023 полициски службеници од ОВР Прилеп на бул„ Гоце Делчев“ во Прилеп го лишиле од слобода З.З.(55)од Прилеп . Истиот го нарушувал јавниот ред и мир со дрско и недолично однесување и ги омаловажувал полициските службеници. 

Се преземаат мерки за расчистување на случаите и по нивно документирање против лицата ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи