ВИДЕО – За прв пат во Македонија – Европски куп во џудо


За прв пат во Македонија од 11 до 13 август во Скопје, во спортската сала „Јане Сандански“ ќе се одржи Европски куп во џудо за јуниори/ки. По завршувањето на купот ќе се одржи и тренинг камп за јуниори/ки од 14 до 16 август. Овој куп е од рангот на натпревари кои се бодуваат за светската ранг листа во џудо за јуниори.

Во продолжение погледнете го промовидеото за овој настан.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи