Дрвокрадци од с. Дебреште приведени кај „Барбарас“


На 09.07.2023 од страна на полициски службеници од Македонски Брод на место викано „Барбарас“ биле приведени Е.И.(32) и еден малолетник, двајцата од с. Дебреште, прилепско.

При извршена контрола во патничко возило „голф“, во кое се превезувале, им биле пронајдени огревни дрва без соодветна документација и моторна пила.

По целосно документирање ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи