ВИДЕО – Мицкоски: Дел од власта се спрема да бега, има еден и од Прилеп, но ќе ги вратат сите пари кои ги краделе


Доаѓа крајот за овие луѓе кои 6 години ја пустошат, понижуваат и пљачкаат Македонија. А после крајот доаѓа и соочување со реалноста и со многу криминал кој го имаат направено, истакна денеска во Прилеп, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Дел ќе бегаат претпоставувам, бидејќи имам такви информации дека се пакуваат, има еден пример и тука во Прилеп за еден многу значаен лик тука кој дивее низ градов 6 години, со возен парк од неколку стотици илјади евра. Се подготвуваат за бегање, но нема бегање, ќе ги најдеме каде и да бегаат јас ви ветувам дека ќе ги најдеме и за уши ќе ги донесеме тука и ќе ги вратат парите што ги крадеа од народот. Редовните избори се набргу, а јас посакувам избори час поскоро, еве есента е одлична можност, но ние како ВМРО ДПМНЕ немаме 61 пратеник во парламентот, но како и да е и редовните избори се за неколку месеци од денес“, истакна Мицкоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи