Во Ропотово одземен „Мерцедес“ со струшки таблици натоварен со нелегално исечени дрва


Денеска во с.Ропотово, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово пронашле товарно моторно возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки натоварено со огревно дрво. Дрвната маса била одземена и предадена Шумска полиција за понатамошно постапување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи