Прилепчанец повреден во сообраќајка кај Катланово

На 13.07.2023 во 23.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје-Велес, кај Катланово, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Ј.(53) од Прилеп и патничко возило „рено“ со српски национални ознаки, управувано од И.Н.(35) од Република Србија.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатник од возилото „шкода“, Г.А.(38) од Прилеп, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи