АХВ повлече од продажба неколку производи, ако сте ги купиле веднаш да ги вратите

Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека се отповикуваат следните небезбедни производи поради присуство на недозволена новел состојка алфа GPC:

Napalm Pre-contest pumped 350 gr Dragon fruit

Лот: NPP220221DFR

Рок на употреба: 02.2024

 

Napalm Pre-contest pumped 350 gr Mango Lemon

Лот:NPP220221MLE

Рок на употреба:02.2024

 

Производител: Fitness Autority Sp z.o.o, ul.Konna 40, 80 -174, Otomin, Polska

Увозник: ДПТУ Д СТРОНГЕСТ ШОП ДООЕЛ Скопје

Дистрибутер: ДПТУ Д СТРОНГЕСТ ШОП ДООЕЛ Скопје

“Отповикување на небезбеден производ Napalm Pre-contest pumped 350 gr Dragon fruit и Napalm Pre-contest pumped 350 gr Mango Lemon”

Крајните потрошувачи кои ги имаат купено горенаведените производи со посочените сериски број/лот, истите да нe ги консумираат и да ги вратат на местото од каде ги купиле.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи