Двајца повредени во сообраќајка кај с. Плетвар

Вчера во ОВР Прилеп било пријавено дека патот Градско-Прилеп кај влезот за с.Плетвар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“ со битолски регистарски ознаки, управувано од А.А.(61) од Битола и патничко возило „шкода“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(75) од Прилеп.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „шкода“ Љ.Р.(70) од Прилеп, а со телесни повреди се здобил возачот М.Р., констатирани во Градската општа болница Прилеп“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи