Црна хроника во Прилеп – физичко насилство и каснување од куче скитник

На 18.07.2023 во ОВР Прилеп, А.М.(19) од с.Ново Лагово пријавил дека на работното место во угостителски објект бил физички нападнат од колегата З.К.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 18.07.2023 на ул„Сотка Ѓорѓиоски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода П.Љ.(43) од Прилеп затоа што се однесувал агресивно и им се заканувал на полициски службеници кои вршеле службени дејствија.  По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

На 18.07.2023 во ОВР Прилеп, Р.М.(38) од Прилеп пријавила дека на ул.„Ладо Лапецот“ во Прилеп била касната од куче скитник .

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи