Прилепчанец и жител на с. Житоше лишени од слобода бидејќи се однесувале агресивно кон полициски службеници

На 20.07.2023, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Љ.П.(43) од Прилеп затоа што се однесувал агесивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на настанот против него ќе следува соодветна пријава.

На 19.07.2023 на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, Ј.М.(41) од с.Житоше, прилепско, агресивно се однесувал кон полициска службеничка која извршувала службени дејствија. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи