ВИДЕО – Отворен „Парк за родителите и децата со посебни образовни потреби“ во ООУ Климент Охридски


Инспирацијата постои, но треба да ја најдеш работејќи.  Секогаш изгледа невозможно додека не се заврши. Завршен проектот „Парк за родителите и децата со посебни образовни потреби“ напиша на својот ФБ профил директорор на ООУ „Климент Охридски“, Ахил Јаков. Поковител на проектот е локалната самоуправа на чело со Градоначалникот, Борче Јовчески.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи