Пронајдени исечени 20м3 нежигосани дабови дрва во с. Беловодица

На 22.07.2023 во 01.15 час.во с.Беловодица, прилепско при заедничка акциска контрола на полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп и РЦ за ГР Југ, пронајдени се зелени нежигосани дабови дрва во количина од 20 м3.

Истите со записник за предавање на пронајдени предмети се предадени на лице од Шумска полиција .

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи