Продолжуваат градежните активности за рехабилитација на улиците во општина Прилеп

Започнаа подготовките за рехабилитација и асфалтирање на нови улици во Прилеп.

„После високите температури кои што го зафатија нашиот регион и законските регулативи кои што ја ограничуваа работата на отворено, деновиве продолжуваме со континуитетот во работата.

Ја подобруваме патната инфраструктура во секој дел од нашата општина“, велат од Општина Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи