Утре скоро цел ден вода нема да имаат населбите: Тризла, Марино Маало, Кузман 3, Рид и Тапани


Поради инвестиционен зафат на дел од водоводната линија со дијаметар Ф400 која ја снабдува високата зона на град Прилеп и поради работните активности кои ќе се изведуваат на терен на 27.07.2023г. водоснабдувањето ќе биде во прекин од 07h до доцните попладневни часови во следниве населби:

  • Тризла
  • Марино Маало
  • Кузман 3
  • Рид
  • Тапани

Предвидувањата на тимот на ЈКП „Водовод и канализација“ Прилеп се дека ќе бидат завршени работните активности во овој временси период но, доколку состојбата на терен е поинаква, како јавно претпријатие ќе излеземе со  дополнителна информација за очекувањата за нормализирање на водоснабдувањето во овие населби. Придобивките од оваа инвестиција ќе бидат во подобрување на водоснабдувањето на град Прилеп со технички подобрена водоводна мрежа и континуирано водоснабдување во сите делови на градот. Повикуваме на разбирање и трпение на жителите од овие населби во текот на изведувањето на овој проект“, велат од ЈКП „Водовод и канализација“ Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи