На 3 годишниот Алексеј му е потребна нашата помош – ајде да бидеме хумани!


Алексеј има само 3 години и му е дијагностицирана хипоксична енцефалопатија, ретка болест која означува недостаток на кислород во мозокот, создавајќи ризик од сериозни последици. Решението за оваа болест е пресадување на матични клетки, нешто што за жал не е возможно во нашите здравствени установи.

Поради тоа неговото лекување мора да продолжи во болницата Лив Хоспитал, во Турција. Пресадувањето чини 19.000 евра. Ве замолуваме токму вас, хумани луѓе да донирате за да го спасиме животот на нашиот Алексеј.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи