Нормализирање на водоснабдувањето во високата зона од Прилеп


Од овој момент ја пренесуваме информацијата дека водоснабдувањето во населбите Тризла, Марино Маало, Рид, Кузман 3 и Тапани веќе е нормализирано и водата може да се користи за секојдневните потреби.

„Тимовите на ЈКП „Водовод и канализација“ ги започнаа работните активности во раните утрински часови, истите се одвиваа според предвиденот тек и план на одговорните лица, при што не произлегоа неочекувани дефекти и ситуации во текот на теренската работа и благодарение на нивната професионална ефикасност и ефективност интервенцијата на главниот довод веќе е завршена.

Како јавно претпријатие „Водовод и канализација“ Прилеп сакаме да упатиме благодарност кон граѓаните за разбирањето и трпението во текот на денешниов ден за нарушеното водоснабдување во населбите од високите зони кои беа дел од инвестиционен зафат“, велат од ЈКП Водовод.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи