ВИДЕО – Како КПД може да биде место на промени?


Како КПД може да биде место на промени? Првата фаза од пост-пеналната програма за реинтеграција, рехабилитација и ресоцијализација на осудени лица се состои од неколку делови конструирани на начин да ги охрабрат и поддржат осудените лица кои веќе се наоѓаат во КПД, да работат на себе и својата психичка состојба, прифаќајќи се себе си и своето минато со цел да ја разбудат промената во нив за слобода и подобро утре.

Проект: Пост-пенална програма за реинтеграција, рехабилитација и ресоцијализација на осудени лица финансиран од ЕУ, имплементиран од Здружение Тренинг центар за личен развој, комуникација и советување Луна – Тринити Прилеп во соработка со Казнено поправен дом Прилеп.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи