Опожарен автомобил „опел астра“ во Прилеп

На 03.08.2023 во ОВР Прилеп, И.П.(47) од Прилеп пријави дека околу 01.25 часот на ул.„Браќа Миладиновци“ во Прилеп било опожарено неговото патничко возило „опел астра“ со прилепски регистарски ознаки.

Пожарот е изгаснат од страна на територијалната противпожарна единица Прилеп, а увид изврши увидната екипа на ОВР Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи