Прилепчанец со возило „лада нива“ удрил во малолетник во Крушево

Во текот на вчерашниот ден, во 11.30 часот, било пријавено дека во Крушево, на паркинг на местото наречено Црн Врв, патничко возило „лада нива“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј. А.(60) од Прилеп, удрило во малолетник од Скопје.

Во несреќата малолетникот добил тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид од екипа од ОВР Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи