Еве што треба да направат здруженијата и спортски клубови на кои им се одобрени финансиски средства од Општина


Сите Здруженија и Спортски и клубови на кои им се одобрени финансиски средства и имаат потпишано Договор со Општина Прилеп треба да го направат следното :

Според член бр.3 од Договорот :

Корисникот, чиј што настан е реализиран има обврска 15 дена од склучување на овој Договор да поднесе писмено барање до Сектор за финансиски прашања за добивање на финансиската поддршка согласно Записникот на Комисијата за финасирање и буџет бр.09-1193/2 од 16.06.2023г.

Корисникот чиј што настан не е одржан до склучување на овој Договор има обврска 15 дена пред одржувањето на настанот или реализација на некоја активност од програмата да поднесе писмено барање до Сектор за финансиски прашања за добивање на финансиска поддршка согласно Записникот на Комисијата за финасирање и буџет бр.09-аа93/2 од 16.06.2023г.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи