Приведени 10 прилепчани кои се тепале на ул. „Прилепски бранители“


На 06.08.2023, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.Ј.(23), Н.Ј.(20), М. К.(20), Л.М.(20), К.Р.(19), М.М.(19), К.И.(19), А.С.(18) и двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години, сите од Прилеп, затоа што на  ул. „Прилепски бранители“ во Прилеп  го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени сооодветни пријави.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи