Литија со моштите на Свети Климент Охридски во Крушево


Во спомен на патронот на нашата Македонска Православна Црква – ОА, Свети Климент Охридски, во Крушево се одржа Литија со неговите мошти и моштите од другите светители. Еве како изгледаше дел од атмосферата на овој чин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи