Автомобил се преврти на Плетвар – повредена 61-годишна жена

Автомобил се преврти претпладнево кај Плетвар, 61 – годишна жена била пренесена во Градска болница Прилеп.

„Денеска околу 9.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека кај село Тројаци на превојот Плетвар, се превртело патничко моторно возило со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Л.(61)од Скопје. С.Л. е пренесена во Градска болница Прилеп“, појаснија од МВР.

Неофицијално, жената нема тешки повреди.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи