„The Doctors“ вечерва со настап на манифестацијата „Од 0 до Култура“.


„The Doctors“ вечерва со настап на манифестацијата „Од 0 до Култура“.
The Doctors е прилепски рок бенд формиран на крајот од 2022 година. Овој бенд сега е составен од 5 члена, меѓу кои Никола Николоски како фронтмен и вокал, Ѓорѓи Петкоски како бекинг вокал и бас гитара, Вилијам Спиркоски на тапани, Мате Десоски како ритам гитара и Марко Стојаноски како лид гитара.

Овој бенд изведува англиски и ex-yu рок, како и наши македонски песни и аранжмани, оддавајќи им почит на великаните кои ја насочиле душата на рокот да ечи низ времето, а за брзо ќе го донесат тој звук и на нашата прилепска сцена.

Во рамките на овој културолошки проект, The Doctors овој четврток свират трибјут на извонредните Red Hot Chili Peppers.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи