ВИДЕО – Дел од најдобрите моменти од вториот ден на Европскиот џудо куп за јуниори/ки во Скопје

Денеска во Скопје заврши Европскиот џудо куп за јуниори/ки кој во изминативе 2 дена се одржуваше во салата „Јане Сандански“ во Скопје, а на кој учествуваа 230 џудисти од 29 држави. Македонскиот тим настапува со 15 јуниорки и јуниорки. Организацијата на овој куп претставува историски успех на нашата Џудо федерација која доби исклучителна можност за прв пат во своето постоење да организира натпревар од еден ваков голем калибар. Еве дел од тоа како изгледаше денешниот втор ден од Европскиот џудо куп.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи