ВИДЕО – Дел од одличната атмосфера од првиот ден на Европскиот џудо куп за јуниори/ки во Скопје


Денеска е вториот ден од Европскиот џудо куп за јуниори/ки кој се одржува во салата „Јане Сандански“ во Скопје. Организацијата на овој куп претставува историски успех на нашата Џудо федерација која доби исклучителна можност за прв пат во своето постоење да организира натпревар од еден ваков голем калибар, на кој учествуваат 230 џудисти од 29 држави. Македонскиот тим настапува со 15 јуниорки и јуниорки. Еве дел од тоа како изгледаше одличната атмосфера од првиот ден на Европскиот џудо куп за јуниори/ки во Скопје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи