ВИДЕО – Најинтересните моменти од двата дена на Европскиот џудо куп за јуниори/ки во Скопје


За прв пат во историјата на македонското џудо викендов во Скопје, во салата „Јане Сандански“, се одржа Европски џудо куп за јуниори/ки, на кој учество зедоа 230 џудисти од 29 држави. Македонскиот тим настапи со 15 јуниори и јуниорки. Со организацијата на овој елитен натпервар Македонија стана призната и препознаена дестинација на светската џудо мапа. Во Скопје беа присутни најдобрите џудисти во јуниорска конкуренција од цела Европа, но и од држави надвор од европскиот континент. Погледнете како изгледаа најинтересните моменти од овие два дена.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи