Во Прилеп ќе се одржи осмиот ракометен меморијален меѓународен турнир – Миле Нешковски

Во знак на сеќавање на нашиот сограѓанин и спортски пријател Миле Нешковски, кој за жал прерано не‘ напушти, ќе се одржи осмиот меѓународен ракометен меморијален турнир во Прилеп.

На истиот ќе настапат 8 екипи, од кои 2 од странство и тоа: РК Прилеп, РК Дубочица од Србија, РК Скопје, РК Струга, РК Кокс од Финска, РК Еурофарм 2, РК Пролет и РК Мулти Есенс.

Првично екипите ќе бидат поделени во 2 групи, а натпреварите ќе се играат на 25, 26 и 27 август, додека финалните натпревари ќе се играат на 28 август. Сите натпревари ќе може да се проследат во живо на ЈуТјуб каналот од турнирот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи