Фестивал на пивото од 01 до 03 септември во Прилеп

Прилеп повторно ќе биде центарот на најголемите забавни случувања во Македонија, со овогодинешниот Фестивал на пивото, 2023!

„Од 1 до 3 септември, повелете на ладно пиво, вкусна скара и одлична забава, само во Прилеп. Македонијо, Ве очекуваме!“, велат од Општина Прилеп.

Комплетната програма за овогодинешниот Фестивал на пивото ќе биде објавена наскоро.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи