34-годишен мотоциклист од Прилеп е тешко повреден во сообраќajна несреќа

34-годишен мотоциклист од Прилеп е тешко повреден во сообраќaјна несреќа.

„На 18.08.2023 во 12,05 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Дабничка“ во Прилеп, Џ.Ш.(34) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „јамаха“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и со мотоциклот удрил во ѕид. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во болницата во Прилеп“, соопшти полицијата.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи