Автокино под отворено небо во петок во ООУ „Гоце Делчев“


Во петок, на 25 август 2023г., во дворот на ООУ „Гоце Делчев“ прилепчани ќе можат да присуствуваат на еден несекојдневен настан , имено во 19.00ч Тимот на Tuning CAR SHOW Prilep ќе ни ја презентира програмата што ја подготвува за нивната јубилејна 15-та изложба на автомобили која тредиционално ќе можеме да ја видиме на 11-ти Октомври во Прилеп.

А потоа во 21.00ч ќе има Автокино под отворено небо, каде прилепчани од својот автомобил ќе можат да го проследат култниот македонски филм „ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ“.

Настанот е во организација на Општина Прилеп, TOROS film studio и Tuning CAR SHOW Prilep.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи