Попладнево запленети 3 возила и 3 шпедитери со нелегално исечени дрва кај Борула


Шумската полиција од Прилеп попладнево заплени 3 возила и 3 шпедитери со нелегално исечени дрва кај месноста Борула, Дервен. Одземени се три возила марка „Лада“ со по 0,70 кубни метри и 3 шпедитери со по 0,70 кубни метри, а 0.70 кубни метри се пронајдени и одземени кај чешмата на преминот Дервен.

Во моментов шумската полиција се уште е на терен, а повикани како помош се и припадници од ПС Прилеп. Засега нема уапсено дрвокрадци, затоа што кога истите ја забележале полицијата ги оставиле возилата и избегале.

Две од возилата веќе се однесени во дворот на ЈП Црн Бор.

 

 

\

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи