ООУ „Климент Охридски“ ги пречекува учениците со голем број нови содржини и нови инвестиции


ООУ „Климент Охридски“ во новата учебна година ќе ги пречека учениците со голем број новини и нови инвестиции. Училиштето доби комплетно нови паркови, прекрасно хортикултурно уредени и на предната и задната страна на влезовите во училиштето. Нов парк позади спортската сала. Нова ограда на предната страна од училиштето, нов кабинет по информатика, хемија и биологија, како и нови смарт телевизори.

Извршена е промена и на електричната инсталација на првиот кат и адаптиран е простор во подземјето со што е добиена пренамена на неискористениот простор во нови потребни кабинети за учење, простории за техничкиот персонал како и нова спортска сала за првачињата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи