Традицијата продолжува во ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ – настан кој предизвика огромно внимание – се одржа „КГЈ 3×3“


Пред почетокот на новата учебна година, во пресрет на празникот Успение на Пресвета Богородица, минатиот викенд во дворот на ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ по пауза од 4 години се одржа турнирот во баскет „КГЈ 3×3“.

„Нашето училиште секогаш е со отворени врати за млади ентузијасти! Нашиот училишниот двор беше преполн со млади луѓе! Спортот, рекреацијата, забавата, веселите и насмеаните лица СЕКОГАШ се добредојдени кај нас! Честитки до најдобрите, но за нас СИТЕ СЕ ПОБЕДНИЦИ“, велат од ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи