Тешко повреден 61-годишен мотоциклист откако паднал со својот мотоцикл

На 31.08.2023 во 12.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во с.Бела Црква, општина Кривогаштани, М.А.(61) од Прилеп, управувајќи мотоцикл со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По несреќата М.А. бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде му била констатирана тешка телесна повреда.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи